Sledujte nás
Novinky

Karierní poradenství

Hledáte novou práci a nevíte jak na to? Zvažujete změny ve své kariéře? Přijďte se poradit se zkušenými personalními odborníky.

10 tipů pro absolventy

... aneb co je důležité nezanedbat při hledání prvního zaměstnání

Proč spolupracovat s personální agenturou?

Jeden z efektivních způsobů hledání práce je využívání služeb personální agentury. Ve zkušeném konzultantovi z kvalitní renomované agentury můžete získat cenného partnera a poradce v této nelehké situaci.

Úvodní stránka » Články » Novinky » Proč spolupracovat s personální agenturou?

Proč spolupracovat s personální agenturou?

Jeden z efektivních způsobů hledání práce je využívání služeb personální agentury. Ve zkušeném konzultantovi z kvalitní renomované agentury můžete získat cenného partnera a poradce v této nelehké situaci. Zaměstnavatelé využívají zkušenosti a pohled zvnějšku, které nabízejí personální agentury.

Jaké výhody Vám  přináší spolupráce s personální agenturou?

• Různorodá nabídka pozic.  Některé obtížnější pozice zaměstnavatelé zadávají pouze personálním agenturám. Existují i firmy, které samy neinzerují a nové zaměstnance hledají pouze přes personální agentury.
• Trénink pohovoru před vlastním pohovorem u zaměstnavatele.  Většina otázek a situací u výběrových pohovorů je podobná. Díky zkoušce „nanečisto“ v personální agentuře budete u zaměstnavatele vystupovat jistěji a profesionálněji.
• Poradenství. Pohovorem se zkušeným konzultantem personální agentury můžete upřesnit svoji představu o budoucím zařazení, nebo ji dokonce výrazně přehodnotit. Konzultant Vás může upozornit na nějaké drobné chyby v životopisu nebo ve Vašem vystupování u pohovoru.
• Pomocná ruka v průběhu výběrového řízení.  Výběrové řízení u klienta může být vícekolové a velmi časově náročné. Mnohdy je na straně klienta časově vytížený manažer. Konzultant agentury se pak stává Vaším partnerem, který Vás informuje o průběhu řízení a můžete s ním řešit případné nejasnosti i nepříjemné pocity. Často takový prostředník úspěšně vyřeší situaci, která vznikla jen z nedorozumění nebo časové zaneprázdněnosti.
• Průzkum trhu práce.  Nejste aktuálně rozhodnuti o změně místa, ale je to pro vás potencionálně možné v budoucnu. Pohovorem u personální agentury zjistíte své možnosti, svou pozici a cenu na pracovním trhu.

Personální konzultant se může stát Vaším partnerem při hledání práce v případě vzájemné důvěry a korektního jednání na obou stranách. Konzultant samozřejmě předpokládá, že hledáte práci i jinými způsoby a máte i další nabídky. Informujte ho prosím o své situaci, ocení Vaše korektní chování a jeho pomoc pak bude efektivní.

© 2013-2017, Fala s.r.o. - personální agentura

Realizace a SEO: CCN Plus s.r.o.